WIELKOPOLSKI KUCHARZ ROKU 2022 – FINALIŚCI

Z nadesłanych zgłoszeń do Konkursu im. Rafała Jelewskiego Wielkopolski Kucharz Roku komisja selekcyjna składająca się z członków Kapituły Konkursu a w gronie tym znaleźli się: Joanna Ochniak, Barbara Surma, Dominik Brodziak i Tomasz Purol oraz jednego niezależnego członka wyłoniła zawodników, którzy w dniu 8 czerwca br. będą rywalizowali o tytuł Wielkopolski Kucharz Roku 2022 i nominację do XX edycji Kulinarnego Pucharu Polski.

Do Konkursu zakwalifikowali się:

1. Dominik Świątecki, City Park Hotel&Residence Restauracja Cucina, Poznań

2. Jakub Żymelski, Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno

3. Przemysław Szwak, Restauracja RETRO, Oborniki Śląskie

4. Paweł Kubera, Restauracja Podanie, Poznań

5. Bartosz Zajdel, Restauracja Loft, Gostyń

6. Adam Lelewer, Ostoja Chobienice

Konkurs Wielkopolski Kucharz Roku jest wydarzeniem niekomercyjnym. Promuje młode talenty kulinarne i adresowany jest do kucharzy z województwa Wielkopolskiego, zatrudnionych w lokalach gastronomicznych w regionie lub urodzonych w Wielkopolsce, a pracujących w kraju i za granicą.

Celem konkursu jest odkrywanie, poznanie i zaprezentowanie kulinarnych tradycji Wielkopolski w jej współczesnej aranżacji, zgodnej z obowiązującymi światowymi trendami, jak również stworzenie okazji do spotkania kucharzy, wymiany poglądów i porównania profesjonalnych umiejętności.

Wszystkich sympatyków Konkursu im. Rafała Jelewskiego oraz dobrej kuchni zapraszamy do Ostoi Chobienice 8 czerwca 2022 roku (środa). Wstęp wolny, a na miejscu gwarantujemy moc przepysznych niespodzianek i nie tylko.