Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

14 stycznia 2018 roku szefowie z Klubu Szefów Kuchni pod wodzą Prezesa Jarka Walczyka wezmą udział w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Ta wielka akcja czynienia dobra nie mogła pozostać bez kulinarnego odzewu!
Wszyscy, którzy lubią dobrą kuchnię i mają wielkie serce będą mieli okazję spróbować wybornej zupy, ugotowanej przez najlepszych szefów kuchni w Polsce, a zebrane pieniądze trafią do puszek WOŚP.
 
22527978_10154821057387414_6465376922276292981_n

Akcja Klubu Szefów Kuchni dla WOŚP odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.Podczas Wielkiego Finału Szefowie ugotują ponad 4000 litrów zupy pomidorowej z warzywami i wołowiną, która miejmy nadzieję rozgrzeje nie tylko brzuchy, ale i serca Polaków w tym wyjątkowym dniu.
W zeszłym roku szefowie podjęli się podobnego wyzwania i wyszło naprawdę smacznie. Tym razem również będzie smacznie i pożywnie, by wszyscy mieli siłę grać z Orkiestrą podczas 26 Finału pełną parą!

Ponadto, tego dnia szefowie kuchni zadbają również o ważne osobistości.
W specjalnie przygotowanym namiocie powstanie wyjątkowa Restauracja WOŚP serwująca dania dla wyjątkowych gości.
 
W wykwintnym menu znajdą się: 
Przystawka
Wędzony sum – palony ziemniak, mus z kalafiora, rukola
Zupa
Żurek – wędzony węgorz, mleko kokosowe, chilli
Danie główne
Wołowina – Demi-glace, pieczarka, marchew, gnocchi w emulsji maślanej
Ravioli z warzywami ratatouille
Deser
Beza z mascarpone i marakują
 
Dodatkowo zaangażowanie szefów będzie można wesprzeć na stronie www.rzeczyodserca.pl, gdzie będą odbywały się licytacje.
Szczegóły wkrótce!
 
Podczas ubiegłorocznej Gali Poland 100 Best Restaurants akcja Klubu Szefów Kuchni - "Gotuj z sercem" zoatała uznana kulinarną imprezą roku 2017.
 
Jarosław Walczyk
 
W ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN. W zeszłym roku padł rekord, czy pobijemy go w 2018? Wszystko zależy od wielkości naszych serc.
W finałowym dniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednoczy Polaków, podczas koncertów, loterii, licytacji, kiermaszy i wielkiego gotowania z Szefami Kuchni.