World’s 50 Best Restaurants 2021

W ubiegłym roku zrezygnowano z wręczenia jednej z najważniejszych nagród gastronomicznych, jednak w 2021 plebiscyt World's 50 Best Restaurants ma powrócić.

Uroczysta gala World’s 50 Best Restaurants 2021 odbędzie się 5 października we Flanders Meeting & Convention Center Antwerp (FMCCA). Wydarzenie będzie mieć charakter hybrydowy – o ile sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, gwiazdy kulinarnego świata spotkają się na miejscu. Impreza będzie również na bieżąco relacjonowana w internecie.

Żółta i Różowa Akwarela Ogólna Życzenia Dzień Matki Krajobraz Płaska Kartka

World’s 50 Best Restaurants 2021 będzie inne niż poprzednie edycje. Nie chodzi jedynie o hybrydową formę i dominujące tematy, ale przede wszystkim o metodologię liczenia głosów. Nie zapomniano bowiem o wynikach z ubiegłego roku,których ostatecznie nie opublikowano. Osoby głosujące w tamtym plebiscycie otrzymały w marcu możliwość odświeżenia swoich wyborów na podstawie doświadczeń ostatnich miesięcy. Nagrody World’s 50 Best Restaurants 2021 będą więc wyróżnieniem za okres od lipca 2019 do marca 2021. Organizatorzy liczą przy tym, że z uwagi na pandemiczne ograniczenia lista może zyskać wiele pozycji regionalnych, które dotąd umykały uwadze głosujących.