XI Festiwal Kuchni Greckiej

TEO VAFIDISTeo Vafidis zaprasza na XI Festiwal Kuchni Greckiej który odbędzie się 8 kwietnia 2016 w godzinach 10.00 - 17.00 w Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska ul. Marsa 56c w Warszawie.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu Kuchni Greckiej jest Teo Vafidis – Grek z pochodzenia, z zawodu ekspert i doradca kulinarny, z pasji – ambasador kultury i kuchni greckiej w Polsce, członek kapituły Fundacji Klubu Szefów Kuchni, honorowy członek Chef’s Club Grecji, oraz przedstawiciel Poland Branch Office.

Idea zorganizowania Festiwalu  Kuchni Greckiej zrodziła się z chęci przybliżenia i propagowania w Polsce tradycji kuchni greckiej. Ten długofalowy projekt jest skierowany zarówno do  hotelarzy, restauratorów, szefów kuchni, kucharzy, jak i do konsumentów.

Jak co roku ekipy kucharzy z całej Polski pod „fachowym okiem” międzynarodowego Jury przygotowują autorskie dania z wykorzystaniem wskazanych w Regulaminie i oryginalnych greckich produktów.

Konkurs ten należy do  najbardziej prestiżowych wydarzeń kulinarnych w Polsce.  Towarzyszą mu niezapomniane atrakcje takie, jak pokazy Sztuki Kulinarnej z całego świata,  prezentacje firm i smakowite degustacje dla wszystkich odwiedzających.

Konkurs Kulinarny Festiwalu Kuchni Greckiej nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski organizowanego przez wszystkich odwiedzających, czy wystawa prac autorstwa Konstantego Kawardzisa.

Ogłoszenie wyników konkursowych, wręczenie nagród, upominków i podziękowań odbywa  się podczas Uroczystej Gali z wykwintną kolacją, będącej uwieńczeniem Festiwalu. Laureat pierwszej nagrody wyjeżdża wraz z osobą towarzyszącą na tygodniową wspaniałą wycieczkę do Grecji ufundowaną przez Biuro Podróży Hellas Travell www.hellastravel.pl

Na zakończenie wieczoru ma miejsce koncert Nikosa Rusketosa – lidera greckiego zespołu Orfeusz, oraz tańce w towarzystwie tłuczonych „na szczęście” talerzy.

Formularz zgłoszeniowy:

EG2016 formularz zgloszeniowy (3,62Mb)

Regulamin:

EG2016 regulamin festiwal (3,55Mb)