Znamy już zwycięzców ABSOLUT Shake It Up 5

img1300Piąta edycja ABSOLUT Shake It Up dobiegła końca! 25 najlepszych w Polsce zespołów barmańskich przez dwa dni walczyło o możliwość wyjazdu do Szwecji na globalny konkurs ABSOLUT Invite. Te dni były czasem pełnym trudnych wyzwań i ciężkiej pracy. Ale nie zabrakło też pozytywnej atmosfery i świetnej zabawy. Wszystkie dwuosobowe zespoły prezentowały wysoki poziom wiedzy i przygotowania, ale to Patryk Kowalski i Emil Oponowicz z Warszawy okazali się najlepsi i wygrali zaproszenie do Szwecji.

ick to jeden z najbardziej wymagających jurorów na świecie. Żywa legenda barmaństwa, absolutny autorytet w branży. Twórca kultowych scen barowych na całym globie przyznaje, że choć to Londyn i Nowy Jork napędza biznes koktajlowy, obecnie w dowolnym miejscu na Ziemi można znaleźć świetnych barmanów. Właśnie dlatego Nick przyjął zaproszenie marki ABSOLUT do Polski i z niesamowitą energią oraz zapałem przez 48h towarzyszył uczestnikom programu Shake It Up.

Jubileuszowa edycja Absolut Shake It Up doczekała się wielu ważnych zmian. Najważniejsza dotyczyła tego, że całośćimg8538 spotkania i zawodów odbywała się w duetach, a wszystkie konkurencje miały na celu wyłonienie najlepszego zespołu barmańskiego w Polsce. Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę! Musieli wykazać się umiejętnościami w 6 różnych konkurencjach – od testu z wiedzy, przez test sensoryczny wódek, przygotowanie stacji barmańskiej, kreatywną mixologię, aż po realizację zamówienia 6 różnych koktajli w jak najkrótszym czasie.

Druga, nie mniej ważna decyzja organizatorów, związana była z faktem wpisania Shake It Up w globalny program ABSOLUT Invite. To międzynarodowy konkurs dla najlepszych z najlepszych, który odbywa w rodzinnym kraju marki ABSOLUT – Szwecji i „elektryzuje” całą branżę barmańską.

Program Shake It Up sam w sobie jest unikalnym połączeniem edukacji i konkursu, a włączenie go do międzynarodowego projektu ABSOLUT Invite było wyzwaniem – mówi Maciej Starosolski, ambasador marki ABSOLUT w Polsce i pomysłodawca idei. Musieliśmy tak zmodyfikować program, aby dopasować go do wymagań globalnychNiezmienna jednak pozostała forma zgłoszeń na etapie rekrutacji. Każdy z duetów ubiegających się o miejsce wśród najlepszych musiał przygotować materiał video, gdzie zaprezentował swoją interpretację klasycznego koktajlu jakim jest Sour. Ich jakość i kreatywność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

img0193Dwudniowa barmańska przygoda z wódką ABSOLUT zakończyła się uroczystą galą z wykwintną kolacją oraz wręczeniem nagród i dyplomów. Gorących emocji nie brakowało, a uczestnicy świętowali zakończenie 5. edycji Shake It Up do białego rana!

ABSOLUT Shake It Up był dla nas świetną przygodą. Najbardziej podobała nam się idea promowania pracy zespołowej i zgrania razem jakości z szybkością – dzielą się wrażeniami zwycięzcy. – Zadania były ciekawie ułożone, zespoły, biorące udział w konkursie – dobrze przygotowane, a warsztaty bardzo inspirujące. Shake It Up to niezwykły mix, którego powinien spróbować każdy barman w Polsce! 
 

Patryk i Emil, którzy od prawie 10 lat doskonalą swoje umiejętności barmańskie, są duetem również na polu zawodowym. Wspólnie tworzą wyjątkowy koncept, który wkrótce pojawi się na nocnej mapie stolicy. To wiadomość powinna ucieszyć wszystkich, którzy będą chcieli zamówić u Chłopaków zwycięskiego drinka na bazie wódki smakowej ABSOLUT Pears.

Sylwetki zwycięzców, przepis na ich autorski koktajl, aktualne informacje, filmy i zdjęcia oraz wspomnienia można znaleźć na dedykowanym fanpage Shake It Up oraz stronie internetowej wódki ABSOLUT.

https://www.facebook.com/absolutshakeitup www.absolutwodka.pl